ASLAN Anaokulu Bakırköy Kartaltepe’de 500 m kapalı alan 200 m açık alana  sahip olup, 8 derslik, 3 atölye,  yemekhane, ön bahçe, arka bahçe ve ortak kullanılan diğer alanlardan oluşmaktadır. Fonksiyon planlaması ve iç donanım özellikleri biçimler, renkler, ölçüler vs. dünya standartlarına uygundur. Planlamada çocuk ve öğrenci psikolojisi temel ölçütlerimizden biri olmuştur.     

Okulumuzun tasarımında ve dekorasyonunda kullanılan tüm malzemeler öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği ön plana alınarak hassasiyetle seçilmiştir. Tüm sınıflarımız ve öğrencilerimizin faaliyette bulundukları diğer alanlarımız yemekhane, bahçe vs. oldukça ferah ve aydınlıktır.

Aslan Anaokulu'nda öğrencilerimizin güvenlikleri için tüm gereksinimler sağlanmıştır. Sınıfların tamamında, ön ve arka bahçelerde, yemekhane ve atölye sınıflarında kamera sistemi bulunmakta olup velilerimiz okulumuzun girişindeki ekrandan istedikleri an çocuklarını izleyebilmektedirler. Ayrıca yönetmeliğe uygun olarak yangın merdivenimiz, doğalgaz ve yangın dedektör sistemimiz mevcuttur. Sınıf pencerelerimizin tamamı kırılmaz cam olup, çocuk emniyet kilidi bulunmaktadır.